خرید سرویس روتختی بستگی به سلیقه و کیفیت پارچه روتختی دارد. امروزه تنوع زیادی در ست کاوری و ست لحافی روتختی در بازار موجود است. لحاف و کاور روتختی باهم تفاوا دارند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. فروشگاه روتختیم عرضه کننده انواع لحاف و کاور روتختی با کیفیت با قیمت مناسب است.برای این که تفاوت آن ها را بدانید با ما همراه باشید.

لحاف روتختی :

در این مدل روتختی ، روی لحاف دوخت دارد و پارچه اصلی به الیاف دخل آن دوخته شده است و امکان جدا کردن آن ها وجود ندارد.

مزیت مهم لحاف روتختی این است که در داخل کاور سر نمیخورد و فیکس می ماند. و مرتب کردن تخت راحت تر است چون در سرویس روتختی دارای لحاف است نیاز به هزینه اضافی نیست.

از معایب لحاف روتختی این است که برای شستشو کل لحاف باید شسته شود. در صورت نیاز به خرید مجدد روتختی می بایست بابت کل سرویس هزینه شود در حالی که روتختی کاوری تنها نیاز به یکبار خرید لحاف دارد و در خریدهای بعدی تنها می توان کاور روتختی را تعویض نمود.

روتختی کاوری :

کاور درواقع کیسه لحاف محسوب میشود و زیپ یا دکمه میخورد برای این نوع روتختی باید یک لحاف داشته باشید تا کاور را روی آن بکشید.

مزیت های مهم روتختی کاوری : شستشوی آن راحت است و نیاز نیست کل لحاف شسته شود.همچنین فضای کم تری داخل کمد اشغال می کند.

معایب روتختی کاوری : روتختی کاوری فیکس نمیشود و امکان سر خردن داحل لحاف وجود دارد و نیاز به مرتب کردن دارد

روتختی دونفره طرح سه رنگ 5

روتختی پیکه چیست؟

روتختی پیکه هم نوعی از روتختی است که شبیه به یک روانداز می باشد که برای فصول گرم سال و یا مناطق گرمسیر بسیار کاربرد دارد. این روتختی دارای بافت مستحکم و منسجمی است که نسبت به پارچه ضخیم تر بوده و ضخامت لحاف را نیز ندارد. با توجه به اینکه از جنس نخی است بسیار خنک است و برای فصول گرم مناسب است.

همچینی طرح های زیبایی دارد و علاوه بر اینکه نقش روانداز را دارد بعنوان یک روتختی برای مرتب نشان دادن تخت نیز به شما کمک می کند و دکوراسیون اتاق خواب شما را نیز زیباتر می سازد.

این روزها، این مدل روتختی را به ندرت می توانید در بازار پیدا کنید. اما شاید سفری به ترکیه داشته باشید براحتی بتوانید مدل های مختلفی از آن را بیابید.

روتختی پیکه نیز مانند سایر انواع مدل های روتختی در دو نوع یک نفره و دو نفره قابل سفارش می باشد.

مزیت روتختی پیکه:

    قیمت کمتر نسبت به لحاف روتختی

    سبک بودن و خنک بودن برای استفاده در فصول گرم

    در صورت عدم استفاده از آن نیاز به فضای کمی برای نگهداری دارد

روتختی چهار فصلروتختی چهار فصل

روتختی چهار فصل همانطور که از نام آن مشخص است مناسب برای همه فصول سال است. روتختی چهار فصل نیز نوعی از روتختی کاوری به حساب می آید. این روتختی در واقع شامل یک لایه پنبه دوزی شده است که در فصول گرم به صورت تکی قابل استفاده بوده و در فصول سرد امکان قرار دادن یک لحاف داخل آن وجود دارد. به این صورت در فصل های گرم و سرد سال قابلیت استفاده دارد.

مزیت های روتختی چهار فصل:

    قابل استفاده برای فصل گرم و سرد سال

    نیاز به هزینه اندک

    نیاز به فضای کم در صورت عدم نیاز به استفاده

جمع بندی :

 باتوجه به سلیقه و سبک زندگی حود میتوانید از انواع روتختی کاوری ، روتختی لحافی و… استفاده کنید در این مقاله مزایا و معایب هر کدام را بررسی کردیم. فروشگاه روتختیم عرضه کننده انواع روتختی با کیفیت است که با مراجعه به وبسایت ما میتوانید بهترین سرویس روتختی را خریداری کنید.