اتاق خواب کودک در رشد او نقش مهمی دارد به طوری که باید محیطی فراهم شود تا ازادانه به کارهای خود برسد و موجبات ارامش کودک شود . به همین علت دکوراسیون داخلی اتاق کودک نقش مهمی دارد . برای خرید سرویس خواب کودک می توانید هم به فروشگاه های تخت و مبلمان مراجعه کنید و هم در سایت های فروشگاهی مانند رو تختیم انواع سرویس خواب کودک را باهم مقایسه کنید.

متریال به کار رفته در ساخت سرویس خواب کودک

برای اینکه سرویس خواب کودک را ساخته و طراحی کنند باید توجه داشته باشند که در گوشه های تخت و سایر وسایل لبه های نوک تیز و پایه دار قرار ندهند تا کودکان به هنگام برخورد با آن صدمه ببینند.
در طراحی تمام وسایلی که برای کودکان ساخته می شود باید دقت کرد که امنیت کودکان در آن در نظر گرفته شود. یکی دیگر از نکاتی که باید بسیار مد نظر قرار گرفته شود توجه به احتیاجات کودک در رده‌های سنی مختلف استولی دقت داشته باشید که مواد و مصالحی که برای وسایل اتاق فرزند شما به کار می رود باید فرآوری شده باشند که وقتی کودک شما با آنها تماس دارد دچار حساسیت و یا هرگونه بیماری ناشی از آن نشود.

تاثیر رنگ ها در سرویس خواب های اتاق کودک و نوجوان

کودکان شما به اتاق خود به چشم جهان و تمام دنیا نگاه می کنند پس بهتر است در اتاق کودک خود از رنگ های شاد بیشتر استفاده کنید تا باعث شوید اتاق کودک شما شادتر و دلباز تر و جذاب تر به نظر برسد و به علت تأثیر مستقیم این رنگها در روحیه فرزندتان سعی کنید از روانشناسی رنگ ها در به کار بردن آنها در اتاق کودک استفاده کنید.
.

وسایل جانبی سرویس های خواب کودک و نوجوان
با توجه به افزایش تقاضا برای دکوراسیون اتاق خواب کودک طراحی های مختلفی برای سرویس خواب های کودک انجام شده است که در بعضی از آنها تخت خواب به همراه میز تحریر و آینه و دراور است که در کنار سرویس خواب ارائه می شود.
طول عمر و کیفیت سرویس خواب ها
بیشتر بچه ها بازیگوش هستند و سرویس خواب و وسایل و لوازم که برای آنها خریداری می شود زیاد در دست آنها امن نیستند و برخورد مناسبی با وسایل خود ندارند. پس بهتر است وقتی که سرویس خواب را برای کودکان خود تهیه می کنید مطمئن باشید که کیفیت بالایی دارد تا به راحتی خراب نشود و هزینه ای که میکنید هدر نرود.
تخت های نوزاد و نوجوان
این دسته از تخت ها اغلب بزرگ هستند و بسیار جا گیر می باشند و خود این ها به دو دسته تقسیم می شوند. یکی از این دو دسته برای نوزادان تهیه می‌شوند که قرار است تا سه یا چهار سالگی از این تخت استفاده شود که معروف هستند به تخت نوزاد – نوجوان که تا 10 سالگی می توان از آنها استفاده کرد. این محدوده سنی که ذکر شد باز هم بستگی به رشد و عوامل ژنتیکی فرزند شما دارد. اگر فرزند شما بیش از حد رشد داشته باشد ممکن است فقط تا هفت سالگی بتواند از این سرویس خواب استفاده کنداگر قصد خرید تختی مانند تختی که برای شما ذکر شد را دارید باید اتاق جدایی برای کودک خود در نظر بگیرید. تخت هایی که گفته شد معمولا همراه دراور و کمد و بوفه فروخته می‌شوند که برای چیدمان اتاق نوزاد بسیار مناسب هستند. با توجه به تقاضای بالایی که برای سرویس خواب نوزاد – نوجوان وجود دارد، شرکت های مختلف برای ساخت این نوع سرویس خواب اقدام کرده اند و تنوع این ها بسیار بالا است.