روتختی مخمل سه بعدی امروزه بسیار مورد طرفدار قرار گرفته. پارچه مخمل که از بافت فشرده کرکی و پرزدار است به دلیل بافت نسبتا ضخیمی که دارد مناسب برای پاییز و زمستان است. برای خرید رو تختی مخمل سه بعدی می توانید به فروشگاه روتختیم مراجعه کنید تا انواع طرح ها و رنگ های مختلف را ببینید و روتختی مخمل سه بعدی تک نفره خود را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید.

پارچه مخمل چیست ؟

مخمل نوعی روش برای پارچه است که معمولا از جنس نخ یا کتان و یا پارچه های دیگر است. مهمل پارچه ای سه بعدی است که هم دارای تارو پود است و هم دارای کرک و پرز کرک ها الیافی هستند که به صورت عمود بر سطح پارچه قرار داردو به پارچه حجم و لطافت و نرمی را میدهد.

انواع پارچه مخمل :

مخمل ابریشم : مخمل ابریشم که جز پارچه های لوکس و تجملاتی است دارای حالت نرمی و براقیت زیادی است.
مخمل سه بعدی : مخمل طرح دار نوعی پارچه است که تمام قسمت های آن با پرز پوشیده نشده و قسمت هایی از آن با مواد شیمیایی سوزانده میشود تا کرک ها از بین برود و مخمل به صورت طرح سه بعدی طرح دار شودو طرح سه بعدی مانند تصاویر زنده ایجاد میشود. روتختی مخمل سه بعدی طرفداران زیادی داردو برای کسانی که به دکوراسیون خود اهمیت میدهند بسیار مناسب است. نکته ایکه باید به آن توجه کنید چون چاپ این نوع روتختی با دستگاه های مخصوص و حرارتی است باید از جنس پارچه با کیفیت استفاده شود تا پارچه بعد از مدتی استفاده کیفیت خود را از دست ندهد.
مخمل چروک : نوعی مخمل براق است که دارای چروک بوده که این چروک ها باتوجه به دستگاه های مکانیکی با فشرده شدن پارچه مخمل و پیچاندن آن ایجاد میشود.
مخمل برجسته :مخمل برجسته باتوجه به پرس حرارتی روی مخمل معمولی ایجاد میشود. که مخمل برجسته میتواند در طرح های مختلفی مانند گلدار ، دایره ، قلب و .. ایجاد شود.
رمخمل سلطنتی : این نوع پارچه مخمل که از ساتن است برای روتختی های سلطنتی مناسب است. روتختی هایی که از جنس ساتن است بسیار لوکس است و برای تخت های تاج دار سلطنتی زیاد استفاده میشود. جنس پارچه ساتن بسیار نرم و لطیف است و به دلیل ظاهر براق بسیار نمای زیبایی دارد.

ویژگی های پارچه مخمل :

روتختی مخمل دارای نرمی و لطافت زیادی است.
روتختی مخمل سه بعدی دوام و ماندگاری بالایی دارد.
روتختی مخمل سه بعدی ضد حساسیت بوده.
روتختی مخمل سه بعدی قابل شستشو است.
روتختی مخمل سه بعدی به دلیل پرز داشتن گرمای زیادی دارد.
نکاتی درباره مراقبت از روتختی مخمل سه بعدی تک نفره :
روتختی مخمل ابریشم و ریون حتما باید با خشکشویی شسته شوند.
همیشه قبل از شستن روتختی مخمل آن را به پشت بشوید.
برای اتو کردن روتختی مخمل سه بعدی از یک حوله ضخیم استفاده کنیدو در جهت خواب مخمل آن را اتو بزنید.
روتختی مخمل سه بعدی را به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید تا رنگ آن تغیر نکند.
اگر پارچه مخمل کثیف شد و چیزی روی آن ریخت با دستمال روی آن را فشار دهید و هرگز پارچه را نمالید.
ابعاد و تکه های روتختی مخمل سه بعدی تک نفره :
ابعاد رو تختی مخمل تک نفره معمولا 150×220 است و ابعاد رو بالشی آن 50×70 است. دارای یک کاور تشک یک روبالشی و یک رو کوسنی است.

بهترین رو تختی مخمل سه بعدی تک نفره را از کجا بخریم ؟
برای خرید روتختی مخمل سه بعدی باید تمام سایت های فروشگاهی روتختی را بگردید و از انواع طرح ها و رنگ های آن ها باخبر شویذ تا به آسانی و با بهترین کیفیت خرید خود را انجام دهید. سایت روتختیم با تجربه طولانی در زمینه فروش کالای خواب بهترین و با کیفیت ترین روتختی مخمل سه بعدی تک نفره را ارائه می کند.