داشتن اطلاعات کافی از نحوه شستشو انواع روتختی بسیار ضروری است. طریقه شستن هریک از روتختی ابریشمی ، روتختی کتان ، و.. باهم دیگر تفاوت دارد زیرا پارچه تولیدی روتختی باهم تفاوت دارد. در هنگلم شستن روتختی باید دقت کنید تا به الیاف داخلی روتختی آسیبی وارد نشود. دراین مقاله که فروشگاه روتختیم برای شما تهیه کرده است طریقه شستن انواع رو تختی را برای شما بازگو می کنیم.

نحوه شستشوی روتختی ابریشمی :

ملافه ، پتو ، و روتختی محل مناسبی برای رشد باکتری و میکروب است  زیرا بر اثر گرما و مرطوب بودن روتختی این امکان فراهم است به همین دلیل شستن دقیق آن ها بسیار اهمیت دارد. برای شستن روتختی ابریشمی باید در دمای 40 درجه با ماشین لباس شویی شسته شود تا آسیبی به الیاف پارچه وارد نشود. پارچه ابریشمی دارای دوام بالایی است ولی بهتر است برای شستن این نوه روتختی از ماشن لباس شویی هایی که برنامه شستن این نوع روتختی را دارد استفاده شود.

نحوه شستشوی روتختی کتان :

روتختی کتان به علت دوام بالایی که دارد شستشوی آسان تری نیز دارد برای شستشوی روتختی کتان بهتر است که در دمای 40 درجه و با دور خشک کن پایین ماشین آن را بشوید. به این نکته توجه داشته باشید که از سفید کننده ها برای روتختی کتان استفاده نکنید زیرا باعث به وجود آمدن لک بر روی آن میشود.

شستشوی روتختی پنبه ای:

رو تختی های پنبه ای بسیار لطیف و ضد حساسیت هستند اما شستشوی این رو تختی ها نیاز به دقت بالایی دارد. بهتر است برای اینکه، این رو تختی ها حالت خود را از دست ندهند به طور جداگانه و با آب سرد و دور پایین خشک کن شستشو داده شوند

روتختی یکنفره طرح گل 2

مواد شوینده ی خیلی قوی یا بی کیفیت و استفاده از ماشین لباسشویی با دور بالا می تواند به این روتختی صدمه زده و عمر آن را کوتاه کند. این روتختی ها علاقه ی زیادی به چروک شدن دارند، برای پیشگیری از این مورد می توانید در مرحله ی آبکشی از نرم کننده ی پارچه استفاده کنید.

شستشوی روتختی ساتن :

ساتن پارچه ای نرم، حساس و خوش رنگ و رو است. امروزه دو نوع پارچه ی ساتن در بازار وجود دارد به همین خاطر، بهتر است قبل از اینکه  تصمیم به شستن روتختی ساتن خود بگیرید نوع ساتن آن را مشخص کنید.

برای این منظور می توانید، تگ تولید کننده در پایین رو تختی را بررسی کنید. اگر ساتن رو تختی شما شامل پلی استر و نایلون باشد، به راحتی می توانید از ماشین لباسشویی با دمای ۳۰ درجه و دور پایین خشک کن برای شستن این رو تختی استفاده کنید.

در صورتی که ساتن رو تختی شما حاوی استات یا ابریشم است، باید آن را به صورت دستی شستشو دهید و همچنین مطمئن شوید که مواد شوینده ی شما به طور خاص برای پارچه های ظریف طراحی شده باشند.

شستشوی روتختی پلی استر :

پلی استر الیاف مصنوعی است که برای شستن آن باید از آب گرم و شوینده معمولی استفاده شود و برای این که از الکتریستیه ساکن جلوگیری شود باید در آخر از مایع نرم کننده استفاده شود.

شستشوی روتختی دانتل :

برخی از روتختی دانتل دارای تور هستند که باید با شوینده آنزیم دار و دمای 30 درجه شسته شود تا طول عمر روتختی بالا برود.

 

نکات شستوی روتختی :

برای شستن روتختی نباید بقیه لباس ها را باهم شست و باید روتختی را به صورت جداگانه شست.

بعد از شستشوی روتختی باید در هوای آزاد و نور خورشید خشک شود.

در هنگام شستشو باید دقت کنید که رنگ روتختی ترکیب نشود. و در صورت ترکیب رنگ آن را به خشکشویی ببرید.

برای شستشوی ملحفه و روتختی هرگز از سفید کننده ها استفاده نکنید اما اگر باز هم، اصرار به استفاده از سفید کننده ها دارید حتماً از سفید کننده های شناخته شده استفاده کنید.

 

  • حتماً رو تختی خود را بعد از شستشو سریعاً از ماشین خارج کرده، و در محیط مناسب پهن و خشک کنید.
  • بهتر است برای شستشوی رو تختی های رنگی، از مواد شوینده مخصوص پارچه های رنگی استفاده شود.

 

  • جهت خشک کردن رو تختی ها بهتر است آن ها در جای مسطح پهن کنید و از فشردن و آویزان کردن آن ها خود داری کنید.

 

جمع بندی :

در این مقاله نحوه شستشوی انواع روتختی بررسی شد تا با آگاهی کامل بتوانید روتخنی های خود را بشوید. فروشگاه روتختیم با کیفیت ترین و مناسب ترین روتختی ها را ارائه میدهد.