رو تختی دو نفره برای زیبا تر شدن تخت خواب لازم است . رو تختی دو نفره بر اساس جنس پارچه ، طرح ، تعداد ، تکه و اندازه تخت خواب به دسته های مختلف تقسیم میشود . رو تختی دو نفره در بازار و سایت های اینترنتی رو تختیم موجود است که با هر سلیقه ای می توانید انتخاب کنید.

انواع رو تختی دو نفره بر اساس جنس پارچه :

جنس رو تختی دو تفره اغلب از الیاف طبیعی یا الیاف مصنوعی و یا رکیبی است . پارچه هایی که در رو تختی دو نفره استفاده میشود از پنبه ، کتان ، ابریشم ، است که بافت طبیعی و لطیف است . چون از الیاف طبیعی استفاده میشود خاصیت ضد حساسیت و قابل تنفس است .
پارچه های الیاف مصنوعی مانند پلی استر ، اکریلیک ،است که یافت سفت و خشنی دارداین نوع پارچه ها حساسیت زا بوده و غیر قابل تنفس است .

انواع رو تختی دو نفره بر اساس طرح و مدل :

مدل کلاسیک

در این مدل روتختی، از انواع هنر‌های اپلیکه دوزی، دانتل دوزی و گیپور دوزی برای تزئینات رو تختی استفاده شده است. اگر مدل تخت خواب شما سلطنتی می‌باشد و یا این که اتاق خود را به سبک کلاسیک چیده‌اید، این مدل رو تختی دو نفره برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین مدل کلاسیک برای خرید جهزیه عروس هم طرفداران زیادی دارد.

مدل ساده و اسپرت

بسیاری از افراد به طرح ساده و خلوت علاقه دارند، مدل اسپرت و ساده برای این افراد طراحی شده است. این مدل طرح‌ها جلوه بسیار شیکی به تخت شما خواهد داد. پس از به دنبال سادگی هستید و مدل تخت و نوع چیدمان اتاقتان مدرن است؛ پیشنهاد می‌کنیم که طرح‌های ساده و اسپرت را برای روتختی خود انتخاب کنید.

مدل سنتی

انواع مدل رو تختی دو نفرهکه روی آن‌ها از طرح‌هایی مثل گل شاه عباسی، بته جقه و اسلیمی وجود دارند، از نوع سنتی می‌باشند. رنگ زمینه این مدل اغلب لاجوردی، فیروزه‌ای و عنابی می‌باشد. پس اگر به هنر باستان ایرانی علاقه داشته باشید و یا تم اتاق خواب خود را سنتی انتخاب کرده‌اید، این مدل رو تختی مورد پسند شما خواهد بود.

مدل گلدار

اگر از کسانی هستید که روحیه بسیار لطیفی دارند و یا علاقه زیادی به گل و گیاه دارید به شما توصیه می‌کنیم از رو تختی با طرح گدار استفاده کنید. مدل‌های گلدار اکثرا به صورت رنگارنگ تولید می‌شوند و شما می‌توانید خیلی راحت رو تختی خود را با سایر وسایل اتاق ست کنید.

مدل چاپی و سه بعدی

در صورتی که سلیقه شما بسیار خاص باشد به گونه‌ای که هیچ یک از مدل‌های بالا باب میل شما نبود، می‌توانید از رو تختی‌ دونفره سه بعدی یا همان چاپی استفاده نمایید. در واقع با پیشرفت تکنولوژی تکنیک‌های جدید مثل پیگمنت به وجود آمده ‌است، که این امکان را به ما می‌دهند تا طرح‌های مختلفی را روی پارچه رو تختی چاپ کنیم. به این ترتیب هر طرح یا عکس دلخواه را می‌توانید روی رو تختی خود چاپ کنید.
انواع رو تختی دو نفره بر اساس تعداد تکه‌های آن‌ها
یک سرویس کامل رو تختی دو نفره شامل یک عدد لحاف، یک عدد کاور لحاف، یک عدد رو تختی، دو عدد رو بالشی، دو عدد بالش، کوسن، کاور کوسن و رو تشکی دو نفره می‌باشد. این تکه‌ها در هر سرویسی متفاوت خواهد بود. برای مثال ممکن است در یک سرویس سه عدد کوسن وجود داشته باشد و در سرویسی دیگر کوسن وجود نداشته باشد. پس به هنگام خرید دقت کنید که دوست دارید رو تختی شما شامل چند تکه باشد.
حداقل تکه‌هایی که سرویس رو تختی دو نفره باید آن را داشه باشد شامل 3 تکه است. یک روتختی و دو روبالشی است.

سخن اخر :
در این مقاله انواع رو تختی دو نفره بر اساس جنس ، و طرح دار و تعداد سرویس رو تختی دو نفره اشنا شدیم با رعایت چند نکته می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.