لکه روتختی یکی از ناراحت کننده ترین اتفاقات است که اگر عادت دارید غذا و نوشیدنی روی تخت میل کنید این اتفاق زیاد می افتد. لکه های روغن ، لکه جوهر ، لکه خون ، لکه لوازم آرایش یکی از معضلات  کثیفی و لکه روتختی است. امروزه روش های مختلفی برای پاک کردن این لکه ها وجود دارد که در این مقاله که توسط فروشگاه روتختیم نوشته شده است 5 ترفند ساده و خانگی برای از بین بردن انواع لکه روتختی آشنا خواهید شد.

از بین بردن لکه های سریع چربی روتختی :

لکه چربی هر چقدر بیشتر روی پارچه روتختی بماند سختتر پاک میشود. جهت پاک کردن لکه ها نیاز به حوله سفید، مسواک و مقدار کمی مایع ظرفشویی و جوش شیرین است.

ابتدا قسمتی از پارچه روتختی که لکه روغن دارد رو روی حوله سفید گذاشته و اگر لکه تازه است مقداری جوش شیرین روی لکه ریخته و اگر لکه قدیمی است چند قطره مایع ظرفشویی روی آن ریخته و بعد از ۱۵ دقیقه با یک مسواک به آرامی مواد را پخش کرده و ماساژ دهید.

این کار را به آرامی انجام دهید تا خود پارچه آسیب نبیند. در آخر پارچه روتختی را با آب ولرم شستشو داده و در آفتاب خشک نمایید.

لکه لوازم آرایشی

گاها ممکن است روتختی با لوازم آرایشی مانند ریمل، رژ لب، لاک ناخن و کرم پودر لک شود برای از بین بردن این لکه ها موارد زیرا را باید انجام داد:

لکه رژ لب: برای پاک کردن لکه رژ لب از صابون یا خمیر دندان استفاده کنید به طوری که خمیردندان یا صابون را بر روی لکه مالیده و با یک مسواک نرم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کف حاصله را روی لکه بمالید و سپس با دستمال تمیزی کف را از روی لکه پاک کنید.

کرم پودر: برای از بین بردن لکه کرم پودر با یک سشوار داغ لکه ها را حرارت دهید. جریان هوا و دمای سشوار باعث از بین رفتن لکه کرم پودر خواهد شد.

ریمل: از بین بردن لکه حاصل از ریمل نیاز به حلال روغنی دارد که می توانید از خشکشویی ها تهیه کنید. این حلال ها موجب از بین رفتن خاصیت چسبندگی پروتئین ریمل می شود و با یک مسواک این حلال را روی لکه مالیده و بعد از ده دقیقه با آب و صابون آن را بشویید.

لاک ناخن: برای از بین بردن لکه لاک باید از استون استفاده کرد. البته اگر پارچه روتختی تان مقاوم است زیرا در غیر اینصورت استون سبب پوسیدگی و پارگی پارچه آن خواهد شد. با یک دستمال کاغذی آغشته به اندکی استون روی لکه گذاشته و فشار داده و تا پاک شدن لکه این کار را تکرار کنی

روتختی دو نفره طرح مر مر

لکه جوهر

استفاده از جوش شیرین و مسواک یکی از روشهای پاک کردن لکه های جوهر است. روش دیگر استفاده از الکل سفید است که در این روش پنبه یا پارچه آغشته به الکل سفید را روی لکه جوهر می مالیم و بعد از ده دقیقه دیگر هیچ اثری از لکه جوهر باقی نخواهد ماند.

همین طور مخلوط گلیسیرین و مایع شوینده هم یکی از روشهای از بین بردن لکه جوهر است.

لکه عرق

لکه های عرق روی روتختی را میتوان با استفاده از جوش شیرین و سرکه یا لیمو و جوش شیرین پاک کرد. برای این کار سرکه را روی لکه اسپری کرده و بعد از ۱۵ دقیقه با آب و صابون شسته شود و یا اینکه مخلوط آب اکسیژنه یا لیمو و جوش شیرین را با مسواک حدود ۱۵ دقیقه روی لکه ها ماساژ دهید و سپس شستشو دهید. لکه کاملا از بین خواهد رفت.

لکه خون:

اگر لکه خون روی روتختی را سریعا و قبل از اینکه لکه تثبیت شود از بین ببرید اثری از آن باقی نخواهد ماند اما اگر لکه قدیمی شود پاک کردن آن به مراتب دشوارتر می شود.

یکی از راههای از بین بردن لکه خون روی روتختی عروس ، روتختی کودک استفاده از سرکه است. باید مقداری سرکه را روی لکه ریخته و بعد از ۱۵ دقیقه با پارچه ای نرم سرکه را پاک کرده و بشویید با این روش لکه خون بطور کامل از بین می رود.

همچنین استفاده از آب سرد بسیار برای پاک کردن لکه خونی که به تازگی ایجاد شده موثر است. برای این کار بلافاصله روتختی را با آب سرد شسته و مقابل آفتاب قرار می دهید و خواهید دید که اثری از آن باقی نمی ماند.

 

خرید روتختی با کیفیت از فروشگاه روتختیم :

در این مقاله به بررسی از بین بردن انواع لکه های روتختی پرداختیم. اگر به طور مداوم روتختی شما لکه دار میشود با سشتشوی مکرر جنس و بافت روتختی از بین میرود برای این که روتختی آسیب نبیند باید از روتختی با کیفیت که از الیاف با کیفیت ، پارچه و طرح مقاوم تولید میشود استفاده کنید. فروشگاه روتختیم با داشتن چندین سال تجربه فروش انواع روتختی با کیفیت با قیمت مناسب توانسته مشتریان زیادی را به خود جلب کند. برای اطلاع از قیمت و طرح روتختی کافی است به وبسایت روتختیم مراجعه کنید.